Notebook: jaki laptop do internetu?

 

Notebook do internetu to prosta, lecz solidna konstrukcja, która swoimi parametrami podoła podstawowym funkcjom, jak korzystanie z poczty e-mail, czytanie artykułów i oglądanie materiałów wideo.

 

Jako pierwszy krok wyboru notebooka do internetu powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy notebook ma mieć przeznaczenie jedynie do korzystania z internetu? Czyli do przeglądania stron w internecie, oglądanie filmów na YouTube, śledzenie stron społecznościowych (facebook, twitter, instagram), czy wysyłanie i odpowiadanie na maile?
Jeżeli odpowiedź jest pozytywna to z powodzeniem możemy zachęcić do zakupu notebooka o stosunkowo niskiej mocy obliczeniowej i podstawowych parametrach. W przypadku innego przeznaczenia urządzenia (jak bardziej profesjonalne wykorzystanie komputera zapraszamy do przeczytania naszych pozostałych poradników).

 

Przedstawiamy poniżej wskazówki odnośnie tego jakiego wybrać laptopa do internetu.

 

    Procesor
W tym przypadku polecamy bardziej energooszczędne jednostki jak procesory z serii Intel Core M, czy Intel Core i3. Stosunkowo ograniczona moc procesora w porównaniu do innych modeli przyczyni się jednak do wydłużenia pracy działania urządzenia na baterii, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne elementy składowe komputera, jak większa ilość pamięci RAM.

 

    Pamięć RAM
W obecnych czasach z uwagi na dosyć mocne zapotrzebowanie przeglądarek i otwartych w nich kart na pamięć rekomendujemy wybrać notebooka, który posiada przynajmniej 4GB pamięci RAM lub więcej. W przypadku, gdy wybrany model urządzenia nie posiada pożądanej przez nas ilości pamięci - można w karcie produktu użyć narzędzia modyfikatora do odpowiedniego powiększenia pamięci (o ile jest to oczywiście możliwe w przypadku danej konfiguracji).

 

    Przekątna ekranu
To od indywidualnych preferencji i trybu użytkowania danej osoby zależy pożądana wielkość matrycy w notebooku. Podpowiemy natomiast, że jeśli poszukujemy notebooka o niezbyt ciężkiej wadze, którego można używać zarówno w domu, w pracy, jak i w drodze to optymalnymi rozwiązaniami są ekrany 13,3', 14,1' lub 15,6'.

 

    Pozostałe
Pozostałe parametry i rzeczy takie jak wielkość dysku twardego, typ urządzenia (notebook, ultrabook, urządzenie konwertowalne), rozdzielczość i typ matrycy zależeć będą głównie od naszych preferencji i sumy jaką chcemy wydać na dane rozwiązanie.


Porównaj 0