Notebook: jaki system wybrać?

 

W ofercie naszego sklepu każdy klient ma możliwość wyboru systemu operacyjnego jaki zostanie dołączony do nabywanego notebooka. Przedstawiamy poradnik jaki system wybrać.

 

Obecnie decydując się na dowolny notebook mamy do wyboru jeden z trzech oficjalnie wspieranych przez Microsoft systemów operacyjnych.

 

Windows 7
Bardzo częste rozwiązanie w przypadku wyboru laptopów do firm. Wciąż większość oprogramowania jest tworzona z myślą o systemie Windows 7, a przez wielu wciąż postrzegany jako “idealny”. System nie otrzymuje już tak wielu aktualizacji, jak chociażby nowy Windows 10, natomiast Microsoft wciąż dba o bezpieczeństwo użytkowników wypuszczając łatki zabezpieczające system.

 

Windows 8.1
Dosyć nietypowy system, jako że jest próbą “naprawienia’ dosyć niepokornej “ósemki”, czyli systemu Windows 8. Próba wprowadzenia zupełnie nowego interfejsu i sposobu poruszania się po całym systemie nie została zbyt ciepło przywitana przez użytkowników, dlatego kolejna wersja systemu - “dziesiątka” powraca do bardziej tradycyjnego interfejsu. Początkowo system posiadał spore problemy z kompatybilnością sterowników, lecz po serii aktualizacji system wyszedł na prostą i jest jak najbardziej w pełni sprawnym systemem operacyjnym dobrym do pracy, przeglądania internetu i uruchamiania multimediów.

 

Windows 10
Obecnie najnowszy system operacyjny firmy Microsoft. Często wychodzą do niego aktualizacje, a bardzo dobre wsparcie Microsoftu stara się go jeszcze bardziej polepszyć. Obecnie system Windows 10 jest kompatybilny z większością popularnych aplikacji na starszych wersjach Windowsa, dlatego jest to zdecydowanie najbardziej polecany system spośród tej trójki.

 

 


Porównaj 0